Dzięki bogatej i przystępnej cenowo ofercie internetowych pożyczkodawców, pożyczanie nigdy nie było prostsze. Wystarczy kilka kliknięć, by cieszyć się z dodatkowej gotówki na koncie. Internetowy pożyczki możesz zaciągnąć bez wychodzenia z domu i przeznaczyć na dowolny cel.
Polacy coraz częściej korzystają z internetowych pożyczek pozabankowych. I nie ma co się dziwić, ponieważ tego typu pożyczki to najszybszy sposób na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Internetowe pożyczki mają kolosalną przewagę nad bankowymi kredytami gotówkowymi, ponieważ udzielane są szybko i bez zbędnych formalności.
Tania pożyczka online – jak wziąć?
Czasy, w których pożyczka chwilówka była bardzo drogim produktem finansowym, już dawno minęły. I choć nadal można spotkać niezbyt korzystne oferty, to coraz większa liczba pożyczkodawców oferuje rozwiązania dopasowane do potrzeb i możliwości pożyczkobiorców. Oferty, takie jak pożyczka za 10 zł, są realną ofertą, a nie chwytem marketingowym.
Przeglądając oferty internetowych pożyczkodawców, warto porównać nie tylko oprocentowanie oraz prowizję za udzielenie pożyczki, ale także wziąć pod uwagę RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, która jest miarodajnym parametrem oferty. Dzięki RRSO można w prosty sposób porównać poszczególne oferty i wybrać najtańszą.
RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, to całkowity koszt pożyczki w ujęciu procentowym, dlatego im wyższe RRSO, tym wyższy jest koszt zaciągnięcia pożyczki. RRSO uwzględnia wszystkie czynniki, które wpływają na koszty zobowiązania, takie jak wspomniane oprocentowanie, prowizji i wszelkiego dodatkowego koszta obsługi klienta. Wybierając najtańszą pożyczkę, warto wybrać taką, która jest bliska zeru.
Czy warto wybierać tylko najtańsze pożyczki?
Im tańsza pożyczka, tym mniej do spłaty, dlatego dla większości osób parametry oprocentowania, RRSO czy wysokość prowizji są jedynymi słusznymi wskaźnikiem, które świadczą o atrakcyjności danej oferty. Warto jednak pamiętać, że poza kosztami pożyczki, powinno zwracać się uwagę na ewentualne koszty w przypadku nieterminowej spłaty pożyczki.
Losowe sytuacje mogą spowodować, że spóźnimy się w spłacie raty za pożyczkę. Dlatego przed zaciągnięciem pożyczki i podpisaniem umowy z pożyczkodawcą, warto dokładnie zapoznać się z regulaminem oraz warunki udzielanej pożyczki, dzięki czemu będziemy mogli poznać koszty przedłużenia spłaty rat oraz wszelkich dodatkowych kosztów nieterminowej spłaty pożyczki, takich jak monitów telefonicznych czy monitów elektronicznych.