Brak terminowych płatności za sprzedaż towarów i usług to jeden z głównych problemów polskich przedsiębiorców. Brak zapłaty na czas może doprowadzić do zatorów płatniczych, które boleśnie odczuwają firmowe finanse. Sposobem na uodpornienie firmy od tego rodzaju problemów jest postawienie na faktoring.

Faktoring to jedna z najszybciej rozwijających się usług finansowych w Polsce, która z każdym rokiem zdobywa coraz większą popularność. Jak wynika z danych Polskiego Związku Faktorów, tylko w 2017 roku, z usług firm zrzeszonych w PZF skorzystało ponad 8 tysięcy firm. Najczęściej wybieranym rodzajem faktoringu był faktoring pełny. Dzięki niemu problem nierzetelnych partnerów biznesowych przestaje mieć istotne znaczenie.

Faktoring pełny receptą na finansową niezależność

Nieterminowe płatności za zrealizowane usługi lub sprzedaż towarów, potrafią skutecznie popsuć kondycję finansową przedsiębiorstwa. Na brak zapłaty w terminie określonym w fakturze są szczególnie wrażliwe niewielkie podmioty lub przedsiębiorstwa współpracujące z małą liczbą kontrahentów. Brak środków finansowych za sprzedaż może doprowadzić do poważnych problemów, które stanowią spore wyzwania dla nawet największych firm, czyli zatorów płatniczych.

Zatory płatnicze w dłuższej perspektywie czasu skutecznie paraliżują działalność gospodarczą, ponieważ wpływają na każdy element w strukturze przedsiębiorstwa. Brak terminowej zapłaty za zrealizowane świadczenia, mogą uniemożliwić spłatę zobowiązań przedsiębiorstwa, np. w postaci należności względem pozostałych partnerów, czy pracowników – w postaci wynagrodzeń. Jak temu zapobiec? Warto postawić na faktoring pełny, zwany również faktoringiem bez regresu. Dzięki niemu w szybki sposób pozyskasz gotówkę za dokonaną sprzedaż, przenosząc ryzyko niewypłacalności i nieterminowej spłaty na firmę, która realizuje usługi faktoringowe.

Ograniczaj ryzyko niewypłacalności dzięki faktoringowi bez regresu

Faktoring bez regresu jest szczególnie polecany firmom, które dynamicznie rozwijają się na rynku i nie chcą tracić czasu oraz zasobów na monitoring wierzytelności. W ramach faktoringu bez regresu, całe ryzyko niewypłacalności kontrahenta przechodzi na faktora (firmę realizującą usługi faktoringowe), dzięki czemu faktorant otrzymuje pełną zapłatę za sprzedaż towarów i usług nawet wtedy, gdy faktyczny nabywca, nie zapłacił ani złotówki.

Środki finansowe pozyskane w ramach faktoringu można pozyskać na dowolny cel, a wszystkie koszty ewentualnej windykacji należności przechodzą na faktora (firmę świadczącą usługi faktoringowe). Faktoring pełny pozwala na sprawne monitorowanie płatności. Stosowanie faktoringu bez regresu umożliwia nie tylko uodpornienie się względem nieterminowych kontrahentów, ale także pozwala zwiększyć wolumen sprzedaży oraz poprawić płynność finansową firmy. Stosowanie faktoringu pełnego pozwala zabezpieczyć przedsiębiorstwo i pozyskać gotówkę za sprzedaż z odroczonym terminem płatności nawet w 24 godziny od momentu przekazania kopii faktury firmie realizującej usługi faktoringowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here