Jak wygląda budowa dachu kopertowego

Dachy kopertowe są szczególnie popularne w domach parterowych. Bardzo ładnie wyglądają, ale cena wykonania i sam materiał na taki dach to duży wydatek. Czy mimo wszystko warto się na nie decydować i jak wygląda proces ich budowy krok po kroku? Dowiesz się tego z dzisiejszego wpisu.

Dlaczego koszt budowy dachu kopertowego jest tak duży?

Wysoka cena za tego typu dach to skutek skomplikowanego kształtu, który wymaga zastosowania specjalistycznych rozwiązań. Nie da się ukryć, że sama budowa drewnianej konstrukcji jest czasochłonna i wymaga sporego doświadczenia od cieśli. Podczas cięcia pokrycia w koszach czy lukarnach powstaje sporo odpadków, a to tylko zwiększa ostateczny koszt materiału. Biorąc pod uwagę to wszystko, wyraźnie widzimy, że dachy kopertowe stosowane w domach parterowych generują ogromne obciążenie finansowe. Warto wiedzieć, że również ocieplenie takiego dachu nie należy do najtańszych, a dodatkowo powoduje sporo trudności dla wykonawców. Pamiętajmy o tym zawsze, gdy na naszym dachu ma powstać pięknie wyglądający, ale trudny w wykonaniu dach kopertowy.

W jaki sposób buduje się taki dach?

Sprawa wygląda podobnie jak na innych budowach, z tą różnicą, że całość prac trwa zwykle dłużej i zaangażowana jest w nie większa ilość pracowników. Pamiętajmy, by do skomplikowanych dachów wybierać solidne firmy takie jak http://dachserwis.com/, zapewniają one szybką pracę i bardzo dużą dokładność, co przyczynia się do trwałości całej konstrukcji. Jak wygląda sama budowa? W pierwszym kroku przygotowywana jest izolacja wieńca i montaż drewnianej murłaty. Następnie tworzona jest cała konstrukcja z wykorzystaniem belek i krokwi, które montuje się za pomocą specjalnych wkrętów i wzmacnia stalowymi uchwytami. Następnie układana jest specjalna membrana dachowa, a później łaty, kontrłaty i właściwe pokrycie dachowe. Całość może trwać nawet kilka tygodni, a etap ten może być najdroższym wydatkiem poniesionym na etapie stanu surowego domu jednorodzinnego. Nie warto tu jednak oszczędzać, bo dach musi być wykonany solidnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here