Studia pielęgniarskie to nie tylko sama nauka, zdobywanie wiedzy, to również rozwijanie pasji i niesienie pomocy innym. Pielęgniarstwo to więcej niż tylko zawód.
Jeżeli czujesz, że niesienie pomocy osobom chorym to Twoje powołanie, chcesz zdobyć odpowiedzialny zawód, który ma szerokie możliwości pracy nie tylko w kraju, a także za granicą, rozwijać swoją wiedzę i kompetencje – rozpocznij studia pielęgniarskie.
Podczas studiów pielęgniarskich zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną (farmakologia, psychologia, położnictwo), które są oparte na ważnych wartościach jak mądrość i uczciwość, ukształtujesz swoją samodzielność, spotkasz doświadczonych wykładowców, którzy posiadają bogatą wiedzę. Celem tego kształcenia jest zapewnienie wysokiego poziomu nauczania, dzięki któremu absolwent będzie gotowy do samodzielnego pełnienia odpowiedzialnej roli zawodowej.
Pozytywnymi aspektami bycia pielęgniarką/pielęgniarzem są: dalszy rozwój zawodowy, obdarzenie zaufaniem społecznym, praca w zespole, gdzie głównym zadaniem jest niesienie pomocy człowiekowi choremu, dbanie o bezpieczeństwo pacjentów, praca w różnych środowiskach jak szpital, szkoły, przychodnie, zakłady karne.
Zawód pielęgniarstwo jest zwodem z dynamicznym rozwojem. Zakres kompetencji cały czas jest rozszerzany. Wraz rozwojem medycyny osoby pracujące w pielęgniarstwie mają stawiane coraz to większe oczekiwania.
Pielęgniarstwo to także misja, w której celem jest poprawienie komfortu życia osób cierpiących, potrzebujących pomocy. Studia pielęgniarskie przygotowują studenta do pracy z człowiekiem chorym, a także zdrowym, do realizowania świadczeń diagnostycznych, rehabilitacyjnych i leczniczych, sprawnego komunikowania się w zespole, do wspierania działań na rzecz zdrowia. Pielęgniarstwo to zawód, który oprócz wiedzy i umiejętności wymaga również zaangażowania i cech charakteru, które mają wpływ na zorganizowaną prace w tym zawodzie.
Absolwent po studiach pielęgniarskich, który został przygotowany do pracy z pacjentem, grupą w systemie ochrony zdrowia może pracować w:
– ośrodkach medycyny pracy
– przychodniach
– szpitalach
– placówkach nauczania, szkołach, przedszkolach, żłobki
– zakładach karnych
– domach opieki społecznej
– administracji samorządowej i państwowej
– zakładach opiekuńczo-leczniczych
Absolwent studiów pielęgniarskich może także prowadzić samodzielną działalność gospodarczą pełniącą usługi medyczno-pielęgniarskie.