Worki na śmieci to produkt codziennego użytku. Większość z nas nie zastanawia się nad ich zakupem. Po prostu bierzemy pierwsze lepsze z brzegu. Liczy się dla nas tylko to, żeby ich rozmiar był odpowiedni do naszego pojemnika na śmieci. Później jednak okazuje się, że worki się rozrywają lub ich uchwyty urywają. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie worków na śmieci, żeby nie denerwować się przy opróżnianiu kosza?
Rodzaje worków na śmieci
Różni ludzie mają różne potrzeby. Producenci worków na śmieci doskonale zdają sobie z tego sprawę. Produkty te występują w sklepach w najróżniejszych rozmiarach, od całkiem małych 15 litrowych, nadających się doskonale do łazienki, po duże 240 litrowe worki na śmieci. Różnią się one również od siebie konstrukcją otworu worka. Wyróżniamy więc worki na śmieci:
- klasyczne – te produkty nie posiadają żadnych dodatkowych udogodnień, najczęściej wykonane z folii. Przed ich przenoszeniem musimy pamiętać, żeby związać ich końce. Są one zazwyczaj najtańsze.
- z uszami – końce tych worków przypominają „uszy”, zwane również łatwo wiązane, zakończone są falą, która umożliwia łatwe i szybkie związanie końcówek wypełnionego worka.
- z taśmą ściągającą – ten rodzaj worków jest najdroższy, ale wart jest swojej ceny. Są one wyposażone w specjalną taśmę, za pomocą której możemy zmniejszyć otwór oraz związać worek. Worki na śmieci z taśmą ściągającą są najbardziej higienicznym rozwiązaniem.
Różnego rodzaju i wielkości produkty do wyrzucania oraz segregowania śmieci znajdziesz na stronie https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci.
Nie tylko uchwyt worka na śmieci jest ważny
Dobre worki na śmieci to wytrzymałe produkty. Nikt z nas nie lubi zbierać rozsypanych na klatce schodowej śmieci. Z jakiego materiału więc kupić worki, żeby nie musieć tego robić? Rynek oferuje nam:
- foliowe worki na śmieci – różnią się one od siebie względem grubości, im grubszy materiał, tym mocniejszy produkt;
- ekologiczne worki na śmieci – ten rodzaj worków wykonany jest z przetworzonych odpadów.
- biodegradowalne worki na śmieci – czyli rodzaj worków, który w zależności od materiału z jakiego został wykonany (papier, skrobia kukurydziana) – zaczyna rozkładać się już po kilku dniach, w odróżnieniu od foliowych worków, które na rozkład potrzebują kilkaset lat. Wyrzucone do domowego kompostownika lub kontenera na odpady organiczne, wraz z zawartością (obierki itp.) – rozkładają się;
Jak widzimy, asortyment tych produktów jest naprawdę szeroki. Możemy nie tylko dostosować worki na śmieci do wielkości kubła, lecz także zadbać o naszą higienę podczas wypróżniania kosza i jednocześnie zatroszczyć się o naszą planetę.