Zakłady wulkanizacyjne rządzą się swoimi prawami. Są to nieliczne podmioty gospodarcze branży automotive, w których występuje zjawisko sezonowości rynku. Bezpośrednio przez zimą i zaraz po niej następuje tzw. „boom” na wymianę opon. „Oblężenie zakładów wulkanizacyjnych” trwa przez kilka tygodni, po czym drastycznie zmniejsza się „ruch w interesie”. Wtenczas obsługiwani są klienci, którzy przyjadą naprawić pękniętą oponę lub wymienić ją na nową/używaną.
Uzupełnienie oferty zakładów wulkanizacyjnych
Zdarza się także sytuacja, w której ze względu na drastyczne zmniejszenie się liczby klientów, koniecznym jest redukcja etatów, zawieszenie działalności gospodarczej, a w skrajnych przypadkach również i zamykanie biznesu. W celu przeciwdziałania takim sytuacjom, właściciele zakładów wulkanizacyjnych poszerzają zakres świadczonych usług przede wszystkim o:
- możliwość przechowywania opon na kolejny sezon,
- pośrednictwo w sprzedaży opon nowych i używanych,
- usługi transportu lawetą,
- usługi mobilnego serwisu wulkanizacyjnego działającego w porozumieniu z ubezpieczycielem w ramach usługi assistance danego klienta,
- sklep stacjonarny i internetowy ze sprzętem motoryzacyjnym,
- prowadzenie przyzakładowej stacji diagnostycznej pojazdów,
- poszerzenie świadczonych usług o działalność serwisu mechanicznego, usługi lakiernicze lub usługi serwisu klimatyzacji.
Bez względu na powyższe, każdy świadomy właściciel zakładu wulkanizacyjnego doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż odpowiednie wyposażenie warsztatu wulkanicznego to jeden z głównych czynników wpływających zarówno na możliwość obsługi klientów, jak i szybkość, dokładność i kompleksowość świadczonych usług. To również element doceniany przez pracowników zakładu, jak i samych klientów. Korzystanie z profesjonalnego sprzętu to nie tylko wygoda i znaczne ograniczenie czasu obsługi klientów, ale również i bezpieczeństwo. Niedokręcone koło, czy niewłaściwie wyważone opony mogą doprowadzić do tragedii. Świadomi klienci unikają zakładów o złej renomie i tych, które większość prac wykonują w sposób manualny.
Podobna sytuacja dotyczy również ogólnego wyglądu warsztatu wulkanicznego. Jeżeli ten wizualnie prezentuje się źle, tylko desperaci lub osoby bez innego wyjścia będą z nich korzystać. Zwykle jednak takich klientów jest mało. W związku z tym zamawiając profesjonalny sprzęt warto także zadbać o odpowiednie, profesjonalne meble warsztatowe oraz elektronarzędzia.
Gdzie kupić wyposażenie warsztatu wulkanicznego?
Wyposażenie warsztatu wulkanicznego można zlecić wyspecjalizowanym firmom (ponosząc przy tym dodatkowe koszty związane z doradztwem, marżą na zamawianym sprzęcie i kosztach transportu) lub skorzystać z oferty pierwszego w Polsce marketplace motoryzacyjnego – WOOPauto.com.
Najprościej rzecz ujmując, WOOPauto to platforma B2B (obsługująca wyłącznie firmy) działająca jak sklep motoryzacyjny online. Korzystając z bezpłatnej pomocy doświadczonych doradców BOK WOOPauto lub samodzielnie podejmując decyzję, można nabyć markowe, profesjonalne wyposażenie warsztatu wulkanicznego bezpośrednio od producentów, głównych importerów i dystrybutorów. Dzięki temu cena zamawianego sprzętu jest znacznie niższa niż w przypadku zakupu sprzętu np. z hurtowni motoryzacyjnych.
Gdzie zamawiać opony?
Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku opon. Platforma WOOPauto umożliwia również nabycie nowych opon wielu popularnych i mniej popularnych producentów w znacznie atrakcyjniejszych cenach. Co więcej, oferowane opony zwykle dostępne są od ręki oraz zwykle dostarczane w cenie nabycia własnymi środkami transportu sprzedawcy.
Dużym atutem marketplace automotive działającego pod adresem domenowym WOOPauto.com jest również szeroki zakres dostępnych produktów. Można tu bowiem zamówić nie tylko opony do samochodów osobowych, ale również opony do samochodów ciężarowych i maszyn rolniczych (m.in. traktorów, kombajnów czy przyczep).
Takiego zakresu nie oferuje aktualnie żadna inna sprzedażowa platforma internetowa w Polsce.